Forum KATOLICKIE FORUM - Wirtualny klasztor PÓJDŹ ZA MNĄ ! Strona Główna KATOLICKIE FORUM - Wirtualny klasztor PÓJDŹ ZA MNĄ !
Forum mistyki Kościoła Katolickiego pw. św. Jana Pawła II : Pamiętaj pielgrzymie: "zawołasz, a Pan odpowie, wezwiesz pomocy, a On [rzeknie]: "OTO JESTEM!" (Iz 58,9).
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy     GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Proroctwa sł.b. Wandy Malczewskiej - czy sie realizują?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KATOLICKIE FORUM - Wirtualny klasztor PÓJDŹ ZA MNĄ ! Strona Główna -> Orędzia, objawienia i proroctwa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TOMASZ-V.A.D
Gość


PostWysłany: Czw 8:47, 05 Maj 2016    Temat postu: Proroctwa sł.b. Wandy Malczewskiej - czy sie realizują?

Jak wiemy - wiele było proroctw, objawień. Niektóre z nich dotyczyły naszego kraju - jego losów i znaczenia dla świata.
Poniższy artykuł ukazuje te elementy proroctwa dotyczące naszego kraju a które zostały przekazane przez Jezusa Słudze Bożej Wandzie Malczewskiej , które w jakiś sposób wypełniły się i wypełniają nadal.

[link widoczny dla zalogowanych]


Słowa proroctw, objawień jakie przekazywali Jezus i Maryja miały zawsze służyć naszemu nawróceniu, nawróceniu wszystkich ludzi, zmianie postępowania ze złego na ten właściwy. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na słowa Jezusa, które dotyczą naszego kraju a które mają nas skłaniać do właściwej postawy wobec tego zła, które dzieje się obecnie:


Cytat:
W piąty Piątek tegoż Postu widziała Zbawiciela dźwigającego krzyż na Kalwarię. A kiedy wraz z niewiastami jerozolimskimi litowała się Wanda nad Zbawicielem, Pan Jezus tak przemówił do niej: "Zbliżają się czasy przewrotne. Ojczyzna wasza będzie wolna od ucisków wrogów zewnętrznych, ale jq opanują wrogowie wewnętrzni. Przede wszystkim starać się będą wziąć w swe ręce młodzież szkolną i dowodzić będą, że religia w szkołach niepotrzebna, ze można ją zastąpić innymi naukami. Spowiedź i inne praktyki religijne, kontrola Kościoła nad szkołami zbyteczna, bo ścieśnia myślenia ucznia. Krzyże i obrazy religijne ze sal szkolnych będą chcieli usunąć, aby te wizerunki chrześcijańskie nie drażniły żydów. Przez młodzież pozbawioną wiary, zechcą w całym narodzie wprowadzić niedowiarstwo. Jeżeli naród uwierzy temu i pozbędzie się wiary, straci przywróconą ojczyznę. - Niechże tedy ojcowie i matki zwracają uwagę na szkoły. Niech protestują przeciwko usuwaniu wizerunków religijnych ze szkoły i przeciwko nauczycielom dążącym do zaprowadzenia szkoły bezwyznaniowej. - Nauka bez wiary nie zrodzi Świętych ani bohaterów narodowych. - Zrodzi szkodników - módl się o dobrą chrześcijańską szkołę".


Jak mogliśmy zaobserwować w naszym kraju od wielu już lat trwa walka o niszczenie tych wszystkich wartości chrześcijańskich o których mowa w przekazanych proroctwach. Walka z krzyżem, antychrześcijańskie nauki ludzi, którzy chcą wymazać a życia publicznego znaczenie tych wartości miały i mają miejsce.

Czy więc te proroctwa rzeczywiście się realizują i co czeka Polskę w przyszłości? Ile jeszcze będzie cierpienia i kiedy przyjdzie czas na zwycięstwa naszej wiary?

Warto zapoznać się z artykułem umieszczonym w linku i podzielić się swoim doświadczeniem oraz wrażeniami po przeczytaniu tekstu. Może też odpowiedzieć na pytania: czy ten tekst pomógł nam spojrzeć inaczej na to co się dzieje w naszym kraju; czy wierzymy w to co głoszą proroctwa przekazane Wandzie Malczewskiej?; czy tekst wpłynie na naszą pozytywną postawę, zmianę postępowania względem wydarzeń opisanych w tekście - czy rzeczywiście zaczniemy bronić wartości chrześcijańskich bardziej niż do tej pory?

Nasza postawa może być dobrym świadectwem dla innych.


Ostatnio zmieniony przez TOMASZ-V.A.D dnia Czw 8:57, 05 Maj 2016, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
exe
Dux Ducis unum inter multi
Dux Ducis unum inter multiDołączył: 17 Cze 2012
Posty: 12280
Przeczytał: 24 tematy

Pomógł: 247 razy
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 9:18, 05 Maj 2016    Temat postu:

Z wielką atencją przeczytałem wskazany artykuł, ponieważ wspomniane proroctwa są mi wprawdzie znane ze słyszenia, lecz nie powiązałem ich z żadnym nazwiskiem znanych mi Sług Bożych, a tej osoby personalnie nie znałem.

Mógłbym teraz tylko potwierdzić, że niezaprzeczalnie dzieje się tak, jak wskazała owa mistyczka.

Szkolnictwo upada z roku na rok. Jeśli w czasach moich studiów, mój rocznik został nazwany przez jedną z pań doktor wtórnymi analfabetami, to o ileż gorzej musi być dziś?

Świętej pamięci [link widoczny dla zalogowanych] w swym eseju "O wychowaniu" wskazał na jedną z doniosłych przyczyn takie stanu rzeczy w naszym narodzie, który stanowi niejako dodatek do profanacji Krzyża i sacrum w ogólności. Oto we wrześniu 1939 roku miażdżącą większość inteligencji polskiej, w tym jej kwiat, wymordowały sowieckie i nazistowskie władze, chcąc skutecznie pozbyć się motoru napędowego myśli patriotycznej.

Jak widać, poniekąd okazało się to działanie bombą z opóźnionym zapłonem, bo poziom elit naukowych nawet po wojnie systematycznie spada i nie zmienią tego żadne przedrostki przy nazwiskach. Widzimy to także w specjalistycznych dziedzinach, na przykład w medycynie.

Nauczanie języka polskiego opierane jest teraz na lekturach, które niewiele mają wspólnego z patriotyzmem, a jeszcze mniej z wartościami chrześcijańskimi. Do liceum uczęszcza wiele osób, których poziom kultury osobistej i świadomości sensu swego życia, w moich czasach byłby zakwalifikowany, jako zaoczna podstawówka.

Brakuje dyscypliny zewnętrznej - systemowej - która nakazywałaby szacunek dla munduru i dla szkoły, jako kuźni talentów.

Czy tak radykalny powrót - zwrot, jest jeszcze możliwy?


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez exe dnia Czw 9:19, 05 Maj 2016, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
TOMASZ-V.A.D
Gość


PostWysłany: Czw 10:19, 05 Maj 2016    Temat postu:

Myślę, że jest możliwy, ale do tego potrzeba odwagi wiernych i skierowania swojego postępowania na właściwą drogę - drogę wiary i obrony wartości chrześcijańskich, rozsądku w ważnych sytuacjach, wydarzeniach tak jak np wybory na prezydenta i parlamentarne, gdzie wybieramy ludzi rządzących. Jeśli rządzącymi będą osoby dla których wartości chrześcijańskie będą przeszkodą w ich zachłannej działalności politycznej to nic dobrego nie będzie. Wierni mogą wiele, ale do tego potrzeba jedności i odwagi w działaniu.

Ostatnio miałem okazję obserwować jak mało osób podpisywało petycje o tą regulację przepisów dotyczących ochrony życia. Ja nie mogłem tego pominąć i będąc w Kościele popisałem ją, bo ŻYCIE MUSI BYĆ CHRONIONE OD POCZĘCIA AŻ DO NATURALNEJ ŚMIERCI. Jednak taka sytuacja pokazuje jak słabi są wierni, jak unikają walki o tak ważne wartości.

Obecny rząd ma właściwe nastawienie do wiary, do Kościoła i myślę, że jeśli uda się utrzymać ten rząd jak najdłużej a później wybrać ich następców z tej samej grupy to mamy szansę wyjść na właściwą drogę i te proroctwa rzeczywiście mogą się wypełnić.

Potrzeba dobrych katolików, potrzeba dobrych świadectw ludzi wiary oraz jednoczenia się w walce o obronę wartości chrześcijańskie.

Myślę też, że poważnym problemem jest też władza Kościoła, która niestety popełnia poważne błędy, co może zniechęcać ludzi do bycia w Kościele. Gdy była ta walka o krzyż to niektórzy modlący sie kapłani uczestniczący w tek katolickiej manifestacji pod pałacem mieli potem chyba jakieś nieprzyjemności ze strony przełożonych za udział w tej obronie krzyża. Takie działania są poważnym błędem - tacy kapłani łączą się z wiernymi w obronie tego co święte, więc nie można takich kapłanów karać, odsuwać od obowiązków, ale nagradzać za odwagę a nawet zachęcać innych do obrony wartości i symboli chrześcijańskich. Co gorsze - tych kapłanów upominano za udział w tej walce o krzyż a broni sie księdza Rydzyka który nie jest przykładem uczciwego księdza i bogaci się kosztem innych. Takie błędy są bardzo szkodliwe dla Kościoła. Hierarchia Kościoła nie powinna także popierać władzy antykatolickiej, ale stawać po stronie wiernych i bronić tego co święte.

Wierni muszą być czyści i Kościół musi być czysty, aby mogła panować jedność w działaniu, w walce o wartości. Wtedy będzie dobrze i jest szansa na to, że Polska rzeczywiście może stać się światłem dla całej Europy i świata.
Powrót do góry
Philip
Tribunus laticlavius
Tribunus laticlaviusDołączył: 21 Mar 2014
Posty: 1348
Przeczytał: 16 tematów

Pomógł: 37 razy
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 15:25, 05 Maj 2016    Temat postu:

Cytat:
Jak widać, poniekąd okazało się to działanie bombą z opóźnionym zapłonem, bo poziom elit naukowych nawet po wojnie systematycznie spada i nie zmienią tego żadne przedrostki przy nazwiskach. Widzimy to także w specjalistycznych dziedzinach, na przykład w medycynie.

Ogłupione społeczeństwo jest łatwe w kontroli. Wmawia się, że wykształcenie + inteligencja = mądrość niestety albo nawet przyrównuje się jedno i drugie. To niszczy społeczeństwo. Ludzie są zadufani w sobie ( jak m.in. moja osoba :3 ( opisałem w innym temacie ) ) i to wystarcza, bo wówczas człowiek patrzy tylko i wyłącznie przed siebie. Nie w okół. Chce dobiec jak najszybciej, by być bardziej produktywnym.
Po co są teraz studia/liceum/gimnazjum? Wszystko idzie w kierunku pracy. Dla ludzi najważniejszy jest pieniądz, bo nie chcą być postrzegani jako najgorsi, czy idioci; którzy zdobyli wiedzę i nic z tego nie mają.

Wina jest w złym podejściu społeczeństwa i sposobie nauczania.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
exe
Dux Ducis unum inter multi
Dux Ducis unum inter multiDołączył: 17 Cze 2012
Posty: 12280
Przeczytał: 24 tematy

Pomógł: 247 razy
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 18:02, 05 Maj 2016    Temat postu:

Bardzo ciekawe podajesz fakty, Bracie i chciałbym zestawić ze sobą 2 takie fakty celem dalszej analizy:
Tomasz-V.A.D. napisał:
Ostatnio miałem okazję obserwować jak mało osób podpisywało petycje o tą regulację przepisów dotyczących ochrony życia. Ja nie mogłem tego pominąć i będąc w Kościele popisałem ją, bo ŻYCIE MUSI BYĆ CHRONIONE OD POCZĘCIA AŻ DO NATURALNEJ ŚMIERCI. Jednak taka sytuacja pokazuje jak słabi są wierni, jak unikają walki o tak ważne wartości.

oraz:
Tomasz-V.A.D. napisał:
Gdy była ta walka o krzyż to niektórzy modlący sie kapłani uczestniczący w tek katolickiej manifestacji pod pałacem mieli potem chyba jakieś nieprzyjemności ze strony przełożonych za udział w tej obronie krzyża. Takie działania są poważnym błędem - tacy kapłani łączą się z wiernymi w obronie tego co święte, więc nie można takich kapłanów karać, odsuwać od obowiązków, ale nagradzać za odwagę a nawet zachęcać innych do obrony wartości i symboli chrześcijańskich."[/b][/i]


Myślę, że pokazane przez ciebie Tomaszu - dwa fakty wskazują na przyczynę słabości naszego Kościoła. Oto jest tak, że KEP jest zmuszone angażować się w sprawy Kościoła właśnie z powodu słabości świeckich.

Wierni świeccy są słabi, ponieważ nie pogłębiają swej wiary poprzez chęć uzasadnienia samym sobie własnych wyborów życiowych w kontekście wyznawanej religii, ale poprzestają na wyuczonych odruchach pobożnościowych, opartych o skatalogowane przez obyczajność pokoleniową przepisy i wytyczne. To zawsze rodzi skłonności do mitologizacji racjonalnej bazy własnej wiary.
Wierni świeccy nie stają w konsekwencji na wysokości zadania, to jest nie reprezentują należycie Chrystusa, ponieważ zapominają o tym, że to oni przede wszystkim stanowią Kościół, nie zaś kościół hierarchiczny.

Efektem tak słabej reprezentacji świeckich, staje się reakcja KEP, która stanowi wypełnienie tej próżni w postaci oświadczeń oficjalnych.

Powstaje kuriozalna sytuacja, kiedy to wierni świeccy są oburzeni na własne władze kościelne za podejmowanie działań, do których KEP co najwyżej powinien przyłożyć tylko pieczęć aprobaty. Z jednej strony dobrze czyni, z drugiej strony nie ma wsparcia w świeckich, stąd mogą powstawać błędy.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez exe dnia Czw 18:03, 05 Maj 2016, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
TOMASZ-V.A.D
Gość


PostWysłany: Pią 9:51, 06 Maj 2016    Temat postu:

Wierni Kościoła są słabi i ulegają temu wszystkiemu co głosi świat a dokładniej sfera antykatolicka, antychrześcijańska. Kościół słabnie przez to, ale hierarchia Kościoła ma znacznie większe rozeznanie w tym co jest głoszone na świecie i to w jej kompetencjach należy nauka i prowadzenie wiernych, uświadamianie im w jakim kierunku podążają. W sytuacji z krzyżem było inaczej: to wierni bronili krzyża a hierarchia nie tylko się specjalnie w to nie włączała, ale upominała kapłanów za walkę z wiernymi, za uczestniczenie w walce o coś co jest też obowiązkiem hierarchii.
Rozumiem, że to hierarchia czuwa nad właściwym postępowaniem kapłanów, ale wydaje mi się, że w obecnych czasach sama hierarchia upada, że idzie w niewłaściwym kierunku i tam gdzie powinna wspierać wiernych siedzi cicho i umywa ręce a tam, gdzie wierni domagają sie prawdy, sprawiedliwości, gdy ukazują błędy kapłanów, którzy postępują w sposób niewłaściwy to bronią takich kapłanów(taka sytuacja ma miejsce w przypadku sławnego ks Rydzyka wokół którego było wiele szumu, gdy ksiądz, który raczej powinien ukazywać skromność i pohamowanie w dążeniu do osiągania celów, powstrzymywanie od bogacenia się robi wszystko, aby jeszcze więcej zarabiać, tym bardziej że wiele datków dostawał od wiernych, myślę, że kapłan raczej przesadza z takim postępowaniem, biskupi względem tego księdza nie zastosowali żadnych kar, natomiast napomina czy odsuwa od obowiązków kapłanów, którzy włączają się w akcje wiernych mające na celu obronę tego co święte)

Dlatego Kościół stoi w bardzo trudnej sytuacji, tym bardziej w tak zdechrystianizowanym świecie, gdzie dominują nauki antychrześcijańskie, gdzie nawet wielu kapłanów upada a wierni też są słabi, wielu opuszcza Kościół.
O ile się nie mylę i o ile dobrze pamiętam to w wielu proroctwach i objawieniach przekazywanych przez Maryję i Jezusa była mowa o upadku Kościoła, o upadkach kapłanów i w wielu też objawieniach Maryja z Jezusem wzywali do modlitwy za Kościół i kapłanów, gdyż są to ludzie także słabi a szatan bardzo mocno atakuje ich aby niszczyć Kościół, aby niszczyć to co należy do Boga.

Potrzeba oczyszczenia Kościoła (w tym także z księży, którzy po przez swoje złe, nieuczciwe, niegodne kapłana uczynki splamili urząd kapłański) aby mógł prowadzić wiernych, aby mógł dawać dobre, czyste świadectwo nauki Ewangelicznej. Tak więc przed nami wiernymi stoi ważne zadanie modlitwy za kapłanów oraz stosowania się do nauki płynącej z Biblii i nauki Kościoła, opieraniu się na wartościach chrześcijańskich a przed kapłanami wraz z hierarchią Kościoła stoi zadanie właściwego kierowania Kościołem, włączanie się w obronę wartości chrześcijańskich, tego co święte wspierając w tej walce wiernych a wierni kapłanów zachowując oczywiście właściwe postępowanie godne chrześcijanina. Naszą główną bronią jest modlitwa i życie według wartości chrześcijańskich.

Polska jest krajem katolickim i takim powinna pozostać, bo tylko w taki sposób nasz kraj może uniknąć kary bożej i w taki sposób może stać się światłem dla innych krajów, może być źródłem życia pochodzącym od samego Chrystusa. Maryja jako Królowa za oddanie się w Jej opiekę, za akty nawracania się będzie nam błogosławić i chronić nasz kraj przed nieszczęściami. Proroctwa dotyczące naszego kraju jasno wskazują na ogromne znaczenie naszego kraju dla Maryi i Jezusa, więc nie możemy jako chrześcijanie tego zmarnować. Nasze wszelkie dzieła, nasze postawy, nasze życie ma utwierdzać Maryję i Jezusa w przekonaniu, że jesteśmy godni Ich opieki.

Trudne to zadanie, ale wiem też, że wielu katolikom, wielu chrześcijanom nie brakuje ochoty do walki, do obrony tego co święte i są gotowi głosić prawdę, dawać dobre świadectwa życia chrześcijańskiego, modlitwy. Tą droga trzeba iść, aby te proroctwa mogły się wypełnić, aby Polska stała sie tym światłem dla innych krajów.
Powrót do góry
exe
Dux Ducis unum inter multi
Dux Ducis unum inter multiDołączył: 17 Cze 2012
Posty: 12280
Przeczytał: 24 tematy

Pomógł: 247 razy
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 10:41, 06 Maj 2016    Temat postu:

Tomasz-V.A.D napisał:
"Kościół słabnie przez to, ale hierarchia Kościoła ma znacznie większe rozeznanie w tym co jest głoszone na świecie i to w jej kompetencjach należy nauka i prowadzenie wiernych, uświadamianie im w jakim kierunku podążają."


Tomasz-V.A.D napisał:
"Tak więc przed nami wiernymi stoi ważne zadanie modlitwy za kapłanów oraz stosowania się do nauki płynącej z Biblii i nauki Kościoła, opieraniu się na wartościach chrześcijańskich a przed kapłanami wraz z hierarchią Kościoła stoi zadanie właściwego kierowania Kościołem, włączanie się w obronę wartości chrześcijańskich, tego co święte wspierając w tej walce wiernych a wierni kapłanów zachowując oczywiście właściwe postępowanie godne chrześcijanina. Naszą główną bronią jest modlitwa i życie według wartości chrześcijańskich. "


No właśnie ... "Bo do tanga trzeba dwojga" i to jest tu chyba naszym problemem.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez exe dnia Pią 10:42, 06 Maj 2016, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
TOMASZ-V.A.D
Gość


PostWysłany: Pią 15:01, 06 Maj 2016    Temat postu:

Bardzo dobrze to ująłeś : BO DO TANGA TRZEBA DWOJGA.

Kościół to nie tylko jakaś instytucja, to WSZYSCY WIERNI, ONI TWORZĄ KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY. Jeśli któraś z tych podstawowych części tworzących Kościół tj wierni lub kapłani szwankują to jest źle i zaczyna się Kościół psuć. I teraz warto zadać sobie pytania: jak ma się czuć Chrystus, gdy Jego tak ważna część się psuje? Jak ma udzielać Kościołowi łask i pomocy, jeśli sam Kościół doprowadza do upadków?

Lekarstwo jest tylko jedno: NAWRÓCENIE a więc zmiana kierunku myślenia ze światowego na ten Chrystusowy oparty na Ewangelii oraz modlitwa. To jest trudne, ale konieczne i dotyczy to zarówno wiernych jak i całe kapłaństwo.
Trzeba się też uwalniać spod panowania bożków jakimi są tez pieniądze (tutaj ten ostatni wspaniały przykład Dusi - oby więcej takich ludzi było, ludzi, którzy chcą się uwolnić spod panowania pieniądza, tak aby to człowiek panował nad nim a nie pieniądz nad człowiekiem). Takie przemiany, zmiany kierunku prowadzą do nawrócenia, do realizacji tych wielkich proroctw dotyczących naszego kraju. Czyż nie warto? Myślę, że na pewno warto.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KATOLICKIE FORUM - Wirtualny klasztor PÓJDŹ ZA MNĄ ! Strona Główna -> Orędzia, objawienia i proroctwa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 phpBB Group

Chronicles phpBB2 theme by Jakob Persson (http://www.eddingschronicles.com). Stone textures by Patty Herford.
Regulamin