Forum KATOLICKIE FORUM - Wirtualny klasztor PÓJDŹ ZA MNĄ ! Strona Główna KATOLICKIE FORUM - Wirtualny klasztor PÓJDŹ ZA MNĄ !
Forum mistyki Kościoła Katolickiego pw. św. Jana Pawła II : Pamiętaj pielgrzymie: "zawołasz, a Pan odpowie, wezwiesz pomocy, a On [rzeknie]: "OTO JESTEM!" (Iz 58,9).
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy     GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dwa Sądy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KATOLICKIE FORUM - Wirtualny klasztor PÓJDŹ ZA MNĄ ! Strona Główna -> Pomoc bliźnim w wątpliwościach w wierze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maly_kwiatek
Gość






PostWysłany: Pią 12:16, 23 Lis 2018    Temat postu: Dwa Sądy

Taka myśl:
A właściwie dlaczego są dwa sądy nad człowiekiem, pierwszy po śmierci, potem jakaś poczekalnia aż do czasu Sądu Ostatecznego?

Słucham od wczoraj dużo rekolekcji,świadectw na temat wyrywania ludzi z grzechu, egzorcyzmów i teraz ten teledysk Dobromira Mak Makowskiego

Dobromir Mak Makowski feat Arkadio - Trupy Zmartwychwstają

I refleksja: człowiek nigdy nie jest sam, tak za życia jak po śmierci.
Dusze czyśćcowe są w otoczeniu społecznym tak samo jak i my żywi. Choćbyśmy prowadzili życie samotnicze, albo w zamkniętych klasztorach, jesteśmy wśród ludzi, którzy otaczają nas myślami, uczuciami i ... i modlitwą.

Tu jest świadectwo pana dr.Wincentego Łaszewskiego - pisarz, mariolog, międzynarodowy autorytet w zakresie objawień w Fatimie. Specjalista w zakresie analizy teologiczno-antrolologicznej proroctw, zwłaszcza dotyczących Polski. Członek Światowego Apostolatu Fatimskiego. Współpracownik ośrodków fatimskich na całym świecie - dzieli się swoim przeżyciami obcowania z duszami zmarłych ze swojej rodziny, podaje konkretne fakty i przykłady jak im pomagać w ich cierpieniach. Pan Wincenty w bardzo przystępny i interesujący sposób dzieli się swoją wiedzą dotyczącą świata duchowego zmarłych.

Modlitwa za cierpiących w czyśćcu w tradycji Kościoła Katolickiego - Wincenty Łaszewski]

Jak błysk gwiazdy na niebie dotarł do mnie przykład znanej z Fatimy Amelii, o którą pytała Łucja Matkę Bożą, czy Amelia (która umarła) jest w Niebie. I odpowiedź Matki Bożej: Amelia do końca świata będzie w Czyśćcu.

I komentarz w trakcie tego wykładu: Amelia jest już w Niebie.
Jakim cudem? Czyżby już był koniec świata?
Otóż po ujawnieniu w 1973 roku wspomnień Łucji z Fatimy z całego świata zaczęły napływać setki i tysiące próśb o Mszę Święta za Amelię i świadectwa modlitw za nią. Bóg nie mógłby zostawić tego milcząco. Bóg te wszystkie ofiary za Amelię przyjął i Amelia została wykupiona przez modlitwy całego świata.

Można zmartwychwstać za życia jak mówi Dobromir Mak Makowwski, można zmartwychwstać po śmierci - jak wskazuje dr Wincenty Łaszewski.

Zatem po śmierci mogą dziać się procesy wspierające zmarłą osobę - osobę, a nie jej grzech, poprzez modlitwę i Mszę Świętą, Sakramenty w jej intencji.

Sąd Ostateczny zbilansuje nie tylko osoby w Czyśćcu, na tym Sądzie zbilansowani będziemy my wszyscy, którzy wstawiali się za duszami w Czyśćcu cierpiącymi lub zaledwie zapalającymi raz w roku znicz pamięci na grobie, a może i nie tyle.

Baczmy na to, byśmy nie zapominali o modlitwach za zmarłych, o sakramentach wynagradzających za dusze czyśćcowe, szczególnie modlimy się za wspólników w grzechu! Tych, co żyją - aby zmartwychwstali z naszego grzechu, tych co odeszli, by pomóc im zmartwychwstać na Sądzie Ostatecznym.

Baczmy na to, by wszystkim grzesznikom podawać ręce, jeśli chcą oni się nawrócić i zmartwychwstać. Szczególnie dotyczy to tych, co do których odczuwamy, że wyrządzili nam lub naszym bliskim jakąś krzywdę. Im szczególnie powinniśmy pomagać modlitwą, wybaczeniem i miłością. Pan Bóg to wszystko widzi i z miłości nas rozliczy pod koniec i naszego życia i dziejów tego świata.


Ostatnio zmieniony przez maly_kwiatek dnia Pią 12:22, 23 Lis 2018, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
exe
Dux Ducis unum inter multi
Dux Ducis unum inter multi



Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 13510
Przeczytał: 5 tematów

Pomógł: 378 razy
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 19:31, 23 Lis 2018    Temat postu:

Tak... Już za życia jesteśmy w Niebie:
(...) abyśmy przez dwie rzeczy niezmienne, co do których niemożliwe jest, by skłamał Bóg, mieli trwałą pociechę, my, którzyśmy się uciekli do uchwycenia zaofiarowanej nadziei. Trzymajmy się jej jako bezpiecznej i silnej kotwicy duszy, [kotwicy], która przenika poza zasłonę, gdzie Jezus poprzednik wszedł za nas, stawszy się arcykapłanem na wieki na wzór Melchizedeka. (Hbr 6, 18-20)
, także tu:
"Razem też wskrzesił i razem posadził na wyżynach niebieskich - w Chrystusie Jezusie" (Ef 2, 6)
, a to wszystko w obliczu faktu mówiącego:
"Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie." (J 14, 19)
A w niedzielę 25 listopada 2018 roku wypada święto Chrystusa - Króla Wszechświata. Ksiądz Jan Twardowski pisał w komentarzach do Ewangelii : "Wszędy pełno Ciebie" :

Czytamy o Chrystusie Królu, który zasiądzie na swym tronie chwały w otoczeniu aniołów, a przecież w czasie sądu okaże się, że przychodził do nas jako nasz bliźni – głodny, spragniony, bezdomny, obdarty, prześladowany. Trzeba ze wzruszeniem rozpoznać niewidzialnego Króla w biedaku oczekującym od nas miłości. Ile jest cichych uroczystości Chrystusa Króla bez wspaniałych procesji. Każde zwycięstwo nad własną słabością, każde nawrócenie – to dyskretne święto tego Króla.


Łatwo jest budować pomniki Chrystusowi, bo mówimy przecież co dzień: „Przyjdź królestwo Twoje”. Ono przyszło, tylko czy w nas jest królestwo prawdy, sprawiedliwości, miłości i pokoju?


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez exe dnia Pią 19:52, 23 Lis 2018, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jaśmina
Gość






PostWysłany: Sob 12:08, 15 Gru 2018    Temat postu:

Mnie zawsze zastanawiało czy każdy stanie na Sądzie Ostatecznym . Jednak znalazłam odpowiedż . Że też tego wcześniej nie zauważyłam .


''Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego''. (Ew. Jana 3:18)

''Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł ze śmierci do żywota''. (Ew. Jana 5:24)


Ostatnio zmieniony przez Jaśmina dnia Sob 12:09, 15 Gru 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
exe
Dux Ducis unum inter multi
Dux Ducis unum inter multi



Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 13510
Przeczytał: 5 tematów

Pomógł: 378 razy
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 12:13, 15 Gru 2018    Temat postu:

Duśka napisał:
Mnie zawsze zastanawiało czy każdy stanie na Sądzie Ostatecznym . Jednak znalazłam odpowiedż . Że też tego wcześniej nie zauważyłam .


''Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego''. (Ew. Jana 3:18)

''Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł ze śmierci do żywota''. (Ew. Jana 5:24)
Milosierdzie.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KATOLICKIE FORUM - Wirtualny klasztor PÓJDŹ ZA MNĄ ! Strona Główna -> Pomoc bliźnim w wątpliwościach w wierze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 phpBB Group

Chronicles phpBB2 theme by Jakob Persson (http://www.eddingschronicles.com). Stone textures by Patty Herford.
Regulamin