Forum KATOLICKIE FORUM - Wirtualny klasztor PÓJDŹ ZA MNĄ ! Strona Główna KATOLICKIE FORUM - Wirtualny klasztor PÓJDŹ ZA MNĄ !
Forum mistyki Kościoła Katolickiego pw. św. Jana Pawła II : Pamiętaj pielgrzymie: "zawołasz, a Pan odpowie, wezwiesz pomocy, a On [rzeknie]: "OTO JESTEM!" (Iz 58,9).
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy     GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Góra Karmel

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KATOLICKIE FORUM - Wirtualny klasztor PÓJDŹ ZA MNĄ ! Strona Główna -> Apoftegmaty Ojców pustyni , monastycyzm / Monastycyzm / W myśl Reguły karmelitańskiej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
exe
Dux Ducis unum inter multi
Dux Ducis unum inter multi



Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 13510
Przeczytał: 5 tematów

Pomógł: 378 razy
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 13:11, 20 Mar 2014    Temat postu: Góra Karmel

Jeden z tematów, a mianowicie : http://www.jhs.fora.pl/pogaduszki,12/wasze-najdziwniejsze-sny,827.html#17124 zszedł w naturalny sposób do kwestii bliskiej idei tego forum, a więc o rozprawianiu o Górze Karmel.

Prorok Izajasz napisał :

"1 Niech się rozweselą pustynia i spieczona ziemia,
niech się raduje step i niech rozkwitnie!
2 Niech wyda kwiaty jak lilie polne,
niech się rozraduje, skacząc i wykrzykując z uciechy.
Chwałą Libanu ją obdarzono,
ozdobą Karmelu i Saronu.
Oni zobaczą chwałę Pana,
wspaniałość naszego Boga" (Iz 35, 1-2).

Sama nazwa "Karmel" oznacza "winnicę" lub "sad" i stała się symbolem wspinania się na szczyty życia duchowego.

Pismo święte ukazuje tę górę, jako miejsce żyzne i urocze :

" A Ja wprowadziłem was do ziemi urodzajnej,
byście spożywali jej owoce i jej zasoby.
Weszliście i zbezcześciliście moją ziemię,
uczyniliście z mojej posiadłości miejsce pełne odrazy. " (Jr 2,7)

a czar tego miejsca pozwolił na porównanie tego miejsca z Najświętszą Maryją Panną Idea :

"Głowa twa [wznosi się] nad tobą jak Karmel,
włosy głowy twej jak królewska purpura,
splecione w warkocze." (PnP 7,6).

Nie dziwne więc, że tak jak na szczycie góry Karmel znajdujemy odpocznienie, tak i w ramionach Maryi, chociażby odmawiając różaniec święty, znajdujemy odpocznienie , sama Maryja jest matką kontemplatyków, o czym nie raz wspominałem. Idea

Dlatego też właśnie, zakony kontemplacyjne mają za swoja przewodniczkę Maryję, tak znienawidzoną przez inne wyznania chrześcijańskie (chrześcijańskie doprawdy? - wszak błędy w mariologii powadzą do błędów w chrystologii).

Trzy etapy :

1. Schronienie się Eliasza przy potoku Kerit:

"
3 "Odejdź stąd i udaj się na wschód, aby ukryć się przy potoku Kerit, który jest na wschód od Jordanu. 4 Wodę będziesz pił z potoku, krukom zaś kazałem, żeby cię tam żywiły". (1 Krl 17, 3-4),

2. oczyszczenie góry z kultu Baala :

"20 Achab rozesłał polecenie wszystkim Izraelitom i zgromadził proroków na górze Karmel. 21 Wówczas Eliasz zbliżył się do całego ludu i rzekł: "Dopókiż będziecie chwiać się na obie strony? Jeżeli Jahwe jest [prawdziwym] Bogiem, to Jemu służcie, a jeżeli Baal, to służcie jemu!" Na to nie odpowiedzieli mu ani słowa. 22 Wtedy Eliasz przemówił do ludu: "Tylko ja sam ocalałem jako prorok Pański, proroków zaś Baala jest czterystu pięćdziesięciu. 23 Wobec tego niech nam dadzą dwa młode cielce. Oni niech wybiorą sobie jednego cielca i porąbią go oraz niech go umieszczą na drwach, ale ognia niech nie podkładają! Ja zaś oprawię drugiego cielca oraz umieszczę na drwach i też ognia nie podłożę. 24 Potem wy będziecie wzywać imienia waszego boga, a następnie ja będę wzywać imienia Pana, aby okazało się, że ten Bóg, który odpowie ogniem, jest [naprawdę] Bogiem". Cały lud, odpowiadając na to, zawołał: "Dobry pomysł!" 25 Eliasz więc rzekł do proroków Baala: "Wybierzcie sobie jednego młodego cielca i zacznijcie pierwsi, bo was jest więcej. Następnie wzywajcie imienia waszego boga, ale ognia nie podkładajcie!" 26 Wzięli więc cielca i oprawili go, a potem wzywali imienia Baala od rana aż do południa, wołając: "O Baalu, odpowiedz nam!" Ale nie było ani głosu, ani odpowiedzi. Zaczęli więc tańczyć przyklękając przy ołtarzu, który przygotowali. 27 Kiedy zaś nastało południe, Eliasz szydził z nich, mówiąc: "Wołajcie głośniej, bo to bóg! Więc może zamyślony albo jest zajęty, albo udaje się w drogę. Może on śpi, więc niech się obudzi!" 28 Potem wołali głośniej i kaleczyli się według swojego zwyczaju mieczami oraz oszczepami, aż się pokrwawili. 29 Nawet kiedy już południe minęło, oni jeszcze prorokowali aż do czasu składania ofiary z pokarmów. Ale nie było ani głosu, ani odpowiedzi, ani też dowodu uwagi. 30 Wreszcie Eliasz przemówił do ludu: "Zbliżcie się do mnie!" A oni przybliżyli się do niego. Po czym naprawił rozwalony ołtarz Pański. 31 Potem Eliasz wziął dwanaście kamieni według liczby pokoleń potomków Jakuba, któremu Pan powiedział: "Imię twoje będzie Izrael". 32 Następnie ułożył kamienie na kształt ołtarza ku czci Pana i wykopał dokoła ołtarza rów o pojemności dwóch sea ziarna. 33 Potem ułożył drwa i porąbawszy młodego cielca, położył go na tych drwach 34 i rozkazał: "Napełnijcie cztery dzbany wodą i wylejcie do rowu oraz na drwa!" I tak zrobili. Potem polecił: "Wykonajcie to drugi raz!" Oni zaś to wykonali. I znów nakazał: "Wykonajcie trzeci raz!" 35 Oni zaś wykonali to po raz trzeci, aż woda oblała ołtarz dokoła i napełniła też rów. 36 Następnie w porze składania ofiary z pokarmów prorok Eliasz wystąpił i rzekł: "O Panie, Boże Abrahama, Izaaka oraz Izraela! Niech dziś będzie wiadomo, że Ty jesteś Bogiem w Izraelu, a ja Twój sługa na Twój rozkaz to wszystko uczyniłem. 37 Wysłuchaj mnie, o Panie! Wysłuchaj, aby ten lud zrozumiał, że Ty, o Panie, jesteś Bogiem i Ty nawróciłeś ich serce". 38 A wówczas spadł ogień od Pana <z> i strawił żertwę i drwa oraz kamienie i muł, jako też pochłonął wodę z rowu. 39 Cały lud to ujrzał i upadł na twarz, a potem rzekł: "Naprawdę Jahwe jest Bogiem! Naprawdę Pan jest Bogiem!" 40 Eliasz zaś im rozkazał: "Chwytajcie proroków Baala! Niech nikt z nich nie ujdzie!" Zaraz więc ich schwytali. Eliasz zaś sprowadził ich do potoku Kiszon i tam ich wytracił." (1 Krl 18, 20 - 40)

3. zbawienny deszcz :

"41 Potem Eliasz powiedział Achabowi: "Idź! Jedz i pij, bo słyszę odgłos deszczu". 42 Achab zatem poszedł jeść i pić, a Eliasz wszedł na szczyt Karmelu i pochyliwszy się ku ziemi, wtulił twarz między swoje kolana. 43 Potem powiedział swemu słudze: "Podejdź no, spójrz w stronę morza!" On podszedł, spojrzał i wnet powiedział: "Nie ma nic!" Na to mu odrzekł: "Wracaj siedem razy!" 44 Za siódmym razem [sługa] powiedział: "Oto obłok mały, jak dłoń człowieka, podnosi się z morza!" Wtedy mu rozkazał: "Idź, powiedz Achabowi: "Zaprzęgaj i odjeżdżaj, aby cię deszcz nie zaskoczył"". 45 Niebawem chmury oraz wiatr zaciemniły niebo i spadła ulewa, więc Achab wsiadł na wóz i udał się do Jizreel. 46 A ręka Pańska wspomogła Eliasza, bo opasawszy swe biodra pobiegł przed Achabem w kierunku Jizreel.(1 Krl 18, 41-46),

Idea zawierają znamienne pouczenie o etapach wspinania się na szczyty duchowego rozwoju - szczyt Karmelu Idea

Bardzo ciekawą publikacją o górze Karmel, jako górze doskonałości, jest artykuł opisujący to, co miał na myśli doktor mistyczny Kościoła, święty Jan od Krzyża :

[link widoczny dla zalogowanych]

Serdecznie zapraszam do czytania i czerpania z tej, jak i innych na tej stronie, publikacji - niewątpliwie otwierających horyzonty wiedzy o naszej wierze katolickiej - tak naprawdę traktowanej bardzo płytko , czego dowodem smutnym staja się apostazje....

Na tej pustynnej górze, w pewnym momencie puka głos Tego, którego się kocha :

"Otwórz mi" (PnP 5,2) i On "wstrząsa pustynią" (Ps. 29, 8 ).


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez exe dnia Czw 13:16, 20 Mar 2014, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Brat Mario OFMCap.
Consecratae personae, arte cum Ecclesia
Consecratae personae, arte cum Ecclesia



Dołączył: 15 Sty 2014
Posty: 86
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 21:18, 27 Maj 2014    Temat postu:

piękne to poezja Karmelitańska , piękna i głęboka

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Iwona19
Hastatus posterior
Hastatus posterior



Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 518
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 11:57, 28 Maj 2014    Temat postu:

Mój ojciec duchowy jest karmelitą

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Brat Mario OFMCap.
Consecratae personae, arte cum Ecclesia
Consecratae personae, arte cum Ecclesia



Dołączył: 15 Sty 2014
Posty: 86
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 17:30, 28 Maj 2014    Temat postu:

to pięknie Iwonko. Ja czytałem Jana od Krzyża, choć duchowym synem bliżej św. Franciszka, jednak bliska sercu mi jest mała Teresa

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Prostaczek
Princeps prior
Princeps prior



Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 1675
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 40 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Przedbórz
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 19:50, 28 Maj 2014    Temat postu:

Święci Karmelu to są kozakami ;]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
exe
Dux Ducis unum inter multi
Dux Ducis unum inter multi



Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 13510
Przeczytał: 5 tematów

Pomógł: 378 razy
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 19:55, 28 Maj 2014    Temat postu:

Prostaczek napisał:
Święci Karmelu to są kozakami ;]
Oj są, ale w oóle wszystkie osoby konsekrowane nazwałbym kozakami, ponieważ ofiarują siebie samych Bogu :wink:

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Prostaczek
Princeps prior
Princeps prior



Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 1675
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 40 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Przedbórz
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 19:57, 28 Maj 2014    Temat postu:

Wiem tylko wiesz ,ja się nimi zafascynowałem dlatego bliżej mi jakoś do nich ;]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Maria
Princeps posterior
Princeps posterior



Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 678
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Lubelskie
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 19:59, 28 Maj 2014    Temat postu:

wow, podziw, mógłbyś żyć prawie nic nie mówiąc?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Prostaczek
Princeps prior
Princeps prior



Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 1675
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 40 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Przedbórz
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 20:03, 28 Maj 2014    Temat postu:

Nie ,ale nie jestem przecież zakonnikiem ,poza tym to nie zabrania mi być zafascynowany tym jaka regułą oni żyją i świętymi karmelu których życiorysy są imponujące ;]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Maria
Princeps posterior
Princeps posterior



Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 678
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Lubelskie
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 20:20, 28 Maj 2014    Temat postu:

No tak, masz racje

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Brat Mario OFMCap.
Consecratae personae, arte cum Ecclesia
Consecratae personae, arte cum Ecclesia



Dołączył: 15 Sty 2014
Posty: 86
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 10:07, 02 Cze 2014    Temat postu:

W karmelu modlitwa jest tak jakby ich charyzmatem,( życie zakonne to też i modlitwa) czyli szczególnie ukierunkowanie w nią są , jak ich święci założyciele

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
trup
Tesserarius
Tesserarius



Dołączył: 18 Kwi 2015
Posty: 148
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: polska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 16:22, 22 Kwi 2015    Temat postu:

temat trochę dawny chyba , ale trup poczytał sobie twierdze wewnętrzną sw.teresy .- cienkie to było w zasadzie i tak sobie pomyślał trup że raz ,dwa i skończy .Przeczytanie całej książki zajęło mi 12 miesięcy .To było jak wędrowanie . pierwsze mieszkanie i ciach upadek (grzech - trup trupem , ale też człowiek )i od początku . Tak to było .Jednak w końcu przeczytałem , może dlatego że trup się zawziął nad ostatnimi mieszkaniami coby je przeczytać do końca - bo nie daj Boże a znowu musiałby zaczynac od początku .Tak to jakoś działało że nie sposób było czytać dalej jeżeli coś się mialo za uszami że tak powiem . Każdorazowy upadek powodował powrót do początku książki .Z jednej strony dobrze ponieważ mogłem co niektóre rzeczy lepiej poznać - chociaż i tak pomalutku zaczynam wertować książkę i wnikać w jej glębszy sens (chyba).Ale duchowość św .Teresy jest bardzo ciekawa i dobra - to mistrz modlitwy wewnętrznej .pozdrawiam.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
maly_kwiatek
Gość






PostWysłany: Pią 22:53, 07 Lut 2020    Temat postu: Re: Góra Karmel

exe napisał:
Jeden z tematów, a mianowicie : http://www.jhs.fora.pl/pogaduszki,12/wasze-najdziwniejsze-sny,827.html#17124 zszedł w naturalny sposób do kwestii bliskiej idei tego forum, a więc o rozprawianiu o Górze Karmel.

(...)

Bardzo ciekawą publikacją o górze Karmel, jako górze doskonałości, jest artykuł opisujący to, co miał na myśli doktor mistyczny Kościoła, święty Jan od Krzyża :

[link widoczny dla zalogowanych]

Serdecznie zapraszam do czytania i czerpania z tej, jak i innych na tej stronie, publikacji - niewątpliwie otwierających horyzonty wiedzy o naszej wierze katolickiej - tak naprawdę traktowanej bardzo płytko, czego dowodem smutnym staja się apostazje....

Na tej pustynnej górze, w pewnym momencie puka głos Tego, którego się kocha :

"Otwórz mi" (PnP 5,2) i On "wstrząsa pustynią" (Ps. 29, 8 ).


Nie ma już tematu założycielskiego do rozważań o Górze Karmel, nie ma też strony, do której zapoznania się zachęcał Brat exe.

Strona [link widoczny dla zalogowanych] zmieniła swoją organizację, nadal jest ciekawa jednak skupia się na prorokach, a niewiele jest już o świętych nie - prorockich.

Dyskusja w niniejszym wątku stała się jakaś mało treściwa.

No to gdzie można się dowiedzieć o Górze Karmel, jak nie u karmelitanów?
Znalazłem ciekawy artykuł, będę dalej szukał.

[link widoczny dla zalogowanych]

Dla mnie Góra Karmel i droga na nią to najważniejsze przeżycie mistyczne w całym moim życiu, przeżycie, z którego strumieniami wypływają wiara, nadzieja i miłość - a przynajmniej moja świadomość o nich.

Przypominam, że w dziale Literatura jest pełny tekst poematu św. Jana od Krzyża "Droga na Górę Karmel" wraz z innymi bardzo ważnymi jego dziełami
Góra Karmel
Noc ciemna
Pieśń duchowa
Żywy Płomień miłości

Aby przyswoić sobie rzeczywistość duchową św. Jana od Krzyża należy przeczytać i przemodlić wszystkie te dzieła, a przynajmniej Drogę na Górę Karmel i Noc Ciemną.

http://www.jhs.fora.pl/literatura,97/droga-na-gore-karmel-sw-jan-od-krzyza,7449.html


A tu wersja skrócona i zagajenie karmelitańskie na temat dzieła:

[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
uel
Dux Ducis unum inter multi
Dux Ducis unum inter multi



Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 1209
Przeczytał: 21 tematów

Pomógł: 75 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Kraków/Raba Wyżna
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 23:30, 07 Lut 2020    Temat postu:

Droga na Górę Karmel jak i reszta dzieł św Jana od Krzyża jest wspaniała . Fajna jest ta mapka drogi na górę karmel co pośrodku jest NIC .
Kiedyś pamietam pierwszy raz natknąłem się na tego wybitnego autora trafiając na przestrogi które mówiły że dusza ponosi szkody z 3 źródeł , ze świata , od ciała i od szatana i żeby jedną zwyciężyć to trzeba wszystkie 3. O dziwo te przestrogi wywołały we mnie jakiś przełom i nawrócenie , wszystko stało się jasne , potem ciemna noc Jana i reszta dzieł .

Dzięki łasce Bożej że trafiłem i dzięki św Janowi z tego tytułu że jest święty i w to wierzę , można odszukać się i zrozumieć sens niektórych swoich sytuacji co pozwala zorientować się w tym świecie dokąd się zmierza i przez co można przechodzić . A tak nie znając tych dzieł jak i reszty dzieł świętych i nauczania kościoła katolickiego , nie dziwi mnie że poradnie psychologiczno-psychiatryczne pękają w szwach nad czym ubolewam!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
maly_kwiatek
Gość






PostWysłany: Pią 23:45, 07 Lut 2020    Temat postu:

Grzegorz napisał:
A tak nie znając tych dzieł jak i reszty dzieł świętych i nauczania kościoła katolickiego , nie dziwi mnie że poradnie psychologiczno-psychiatryczne pękają w szwach nad czym ubolewam!


Współczesny świat idzie ku przepaści ze względu na fałszywie przyjętą doktrynę -
Robić wszystko dla poczucia szczęścia i przyjemności człowieka.

Ta antyteistyczna doktryna stawia w centrum widzenia i działania - człowieka i jego fałszywie, relatywnie pojęte szczęście.

W ślad za tą doktryną fałszywymi ścieżkami idą psychologia, psychiatria, farmakologia, a nawet cała medycyna, rozwijająca się ponad wszelkie granice w kierunku oszukiwania pacjenta, np. poprzez poskramianie bólu i objawów choroby, zamiast leczenia go.

W świetle tej doktryny rozpatruje się przebieg historii i jej poszczególne wydarzenia, która miały być nauką, a są chowane przed ludźmi, podobnie fałszywie kroczy socjologia, która nigdy w ten sposób nie pojmie naturalnych zachowań wspólnoty ludzkiej, w której wciąż są przypadki świadomego poddania się śmierci, by ocalić życie innych, by nauczyć ludzi, że jest coś znacznie ważniejszego od pojedynczego życia ludzkiego.

Św. Jan od Krzyża był zakonnikiem i mnóstwo uwagi, na początku zwłaszcza zwraca uwagę na stan zakonny i wskazówki wynikające z tego stanu.

Potem jednak rozlewa się poetyczna rzeka o ciągłej relacji człowieka i Boga, warunków tej relacji, różnych sytuacji i zachowania duszy w sytuacjach trudnych.

Tam są wskazówki dla każdego z nas.


Ostatnio zmieniony przez maly_kwiatek dnia Pią 23:46, 07 Lut 2020, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
uel
Dux Ducis unum inter multi
Dux Ducis unum inter multi



Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 1209
Przeczytał: 21 tematów

Pomógł: 75 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Kraków/Raba Wyżna
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 0:38, 08 Lut 2020    Temat postu:

Maly_kwiatek zgadzam się z Tobą .

Kłamstwo i obłęd tak się rozplenił chyba już w każdej dziedzinie , w dodatku gdy dochodzi pośpiech w rozmowach w życiu między ludzmi , to nieraz tak by się chciało komuś zagubionemu naświetlić niektóre sprawy, zwyczajnie pomoc dobrym słowem i tak jak św Jan od krzyża : szczegółowo aby dobrze ten ktoś zrozumiał , jednak jest to graniczące z cudem bo przeważnie nawiązanie do spraw duchowych juz po dwoch słowach budzi głęboką odraze od religii a nie mówiąc już o od kościoła i przeważnie wiele ludzi nie ma ochoty , ani czasu zrozumieć . A takich ludzi jest sporo , wydaje mi się że coraz więcej . I z jednej strony trochu jako chrześcijanin czuje się przegrany że słownie nie mogę dotrzeć do drugiej osoby tam gdzie jestem a widze czyjes zagubienie , także często z braku odwagi , a dziwi mnie bardzo takie podejscie niektorych że z jednej strony są zamknięci na prawdę , a z drugiej strony ubolweają i nieraz złorzeczą Bogu , a nie widzą co czynią . I tylko czekać aż nadejdzie kara Boża albo po prostu większość w ślepym obłędzie z nienawiści zacznie zabijać chrześcijan. Choć mam nadzieję i wolałbym aby Szatan i całe zło zniknęło i aby ludzie zostali zbawieni


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KATOLICKIE FORUM - Wirtualny klasztor PÓJDŹ ZA MNĄ ! Strona Główna -> Apoftegmaty Ojców pustyni , monastycyzm / Monastycyzm / W myśl Reguły karmelitańskiej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 phpBB Group

Chronicles phpBB2 theme by Jakob Persson (http://www.eddingschronicles.com). Stone textures by Patty Herford.
Regulamin