Forum KATOLICKIE FORUM - Wirtualny klasztor PÓJDŹ ZA MNĄ ! Strona Główna KATOLICKIE FORUM - Wirtualny klasztor PÓJDŹ ZA MNĄ !
Forum mistyki Kościoła Katolickiego pw. św. Jana Pawła II : Pamiętaj pielgrzymie: "zawołasz, a Pan odpowie, wezwiesz pomocy, a On [rzeknie]: "OTO JESTEM!" (Iz 58,9).
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy     GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

The Chosen - opinie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KATOLICKIE FORUM - Wirtualny klasztor PÓJDŹ ZA MNĄ ! Strona Główna -> Filmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
uel
Dux Ducis unum inter multi
Dux Ducis unum inter multi



Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 1209
Przeczytał: 25 tematów

Pomógł: 75 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Kraków/Raba Wyżna
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 20:30, 16 Lut 2023    Temat postu: The Chosen - opinie

Nie polecam tego wywrotowego serialu pomimo pięknych kostiumów . Z początku serial mi się podobał ale jest dużo błędów a Pan Jezus w tym serialu to jakiś hippis i klaun a nie Jezus Chrystus pełen powagi i majestatu


https://youtu.be/W9sHrxhHhD4

https://youtu.be/EQfdeE5qc9s


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez uel dnia Czw 20:30, 16 Lut 2023, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
exe
Dux Ducis unum inter multi
Dux Ducis unum inter multi



Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 13510
Przeczytał: 5 tematów

Pomógł: 378 razy
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 20:38, 16 Lut 2023    Temat postu:

Mam inne zdanie, ale twe zdanie szanuję. Myślę, że Jezus jest tu normalnym człowiekiem 😊

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jaśmina
Dux Ducis ad datorum ordinatrum



Dołączył: 17 Wrz 2019
Posty: 774
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Niemcy
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 21:03, 16 Lut 2023    Temat postu:

No jest wyluzowany w tym filmie. To nie jest mój wizerunek Jezusa. Rolę Jezusa jest bardzo trudno zagrać.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
uel
Dux Ducis unum inter multi
Dux Ducis unum inter multi



Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 1209
Przeczytał: 25 tematów

Pomógł: 75 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Kraków/Raba Wyżna
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 21:17, 16 Lut 2023    Temat postu:

Jest wiele błędów. Np w 3 odcinku drugiego sezonu w minucie 18 serialowa Maryja wspomina narodziny Jezusa jakby z odrazą jako trudne doświadczenie ale zaznacza przy tym że to był poród jak nie rozniacy się od innych porodow . Przy tej mowie i trudnym doświadczeniu jakim były narodziny Jezusa uczniowie się śmieją co jest nie adekwatne do sytuacji . Cały ten fragment jest mroczny i dziwny. Sugeruje że Narodziny Jezusa były bolesne co jest sprzeczne z nauczaniem Kościoła katolickiego . Wg serialu sugerowalo by to również ze Maryja nie była Niepokalanie poczęta i pelna łaski ale zwykłą grzeszną dziewczyną. U Izajasza czytamy :


Zanim odczuła skurcze porodu, powiła dziecię,
zanim nadeszły jej bóle, urodziła chłopca. Iz 66 7


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
uel
Dux Ducis unum inter multi
Dux Ducis unum inter multi



Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 1209
Przeczytał: 25 tematów

Pomógł: 75 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Kraków/Raba Wyżna
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 21:24, 16 Lut 2023    Temat postu:

Jaśmina napisał:
No jest wyluzowany w tym filmie. To nie jest mój wizerunek Jezusa. Rolę Jezusa jest bardzo trudno zagrać.


Cavazielowi zapewne tez ciężko bylo zagrać Jezusa w Pasji ale zagrał Jezusa z powagą i pokorą. Jezus z Ewangelii i z nauczania Kościoła katolickiego jest zwalczany a z serialu ubóstwiony przez niemal wszystkich w tym przez różnych wyznawców religii i sekt Rolling Eyes. Jak dla mnie Jezus serialowy to przedstawienie innego Jezusa nieprawdziwego ktory dostosowuje się do każdego człowieka w każdej religii. W serialu Jezus żartuje ze swojej boskości gdy tańczyli i chodziło o poprawienie umiejętności tanecznych jednej osoby to Jezus mowil że niektorych rzeczy to nawet on nie potrafi


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez uel dnia Czw 21:28, 16 Lut 2023, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jaśmina
Dux Ducis ad datorum ordinatrum



Dołączył: 17 Wrz 2019
Posty: 774
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Niemcy
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 10:50, 18 Lut 2023    Temat postu:

Jak wiele przekładów jest poprawianych to przechodzi to w fanaberie, żeby czytelnikowi czytało się łatwo i przyjemnie.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
exe
Dux Ducis unum inter multi
Dux Ducis unum inter multi



Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 13510
Przeczytał: 5 tematów

Pomógł: 378 razy
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 10:56, 18 Lut 2023    Temat postu:

Jestem przekonany, że serialowy Jezus Chrystus ma pokazywać miłość Bożą, Miłosierdzie, nie zaś naszą dotychczasową wiedzę teologiczną.🙂

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jaśmina
Dux Ducis ad datorum ordinatrum



Dołączył: 17 Wrz 2019
Posty: 774
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Niemcy
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 11:34, 18 Lut 2023    Temat postu:

Człowiek już nie skupia się na miłości tylko wyłapywaniu błędów Rolling Eyes

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
exe
Dux Ducis unum inter multi
Dux Ducis unum inter multi



Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 13510
Przeczytał: 5 tematów

Pomógł: 378 razy
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 11:58, 18 Lut 2023    Temat postu:

Jaśmina napisał:
Człowiek już nie skupia się na miłości tylko wyłapywaniu błędów Rolling Eyes
Tak... błędów pojęciowych, bądź wtórnych wyobrażeniowych. Tymczasem będąc w zdrowiu duchowym, będziemy uważać nawet rzeczy nieczyste za czyste. Tak jak widzimy owoce, tak samo będziemy postrzegać gnój, ponieważ gnój pomaga drzewu wydawać jego owoce.

Sotheies 🛐✝️


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez exe dnia Sob 11:59, 18 Lut 2023, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
uel
Dux Ducis unum inter multi
Dux Ducis unum inter multi



Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 1209
Przeczytał: 25 tematów

Pomógł: 75 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Kraków/Raba Wyżna
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 15:56, 19 Lut 2023    Temat postu:

Jaśmina napisał:
Człowiek już nie skupia się na miłości tylko wyłapywaniu błędów Rolling Eyes


Miłóść filmowa i serialowa to fikcja a Ewangelia nie. Skoro w serialu jest przedstawiony Bóg to mamy także do czynienia z teologią. Serial nie jest źródłem miłości. W najwyższych kategoriach miłości może patrzeć tylko Bóg bo sam jest źródłem miłości. A dzieła rąk ludzkich będą narażone na błędy, patrzenie na dzieła rąk ludzkich jak na boskie i bezbłędne nie ma również swej racji bytu bo na tym budowana jes pycha i wieża babel. Właściwą postawą wobec serialu jest dystans żeby nie utożsamić "doskonałego" w ludzkiej ocenie serialu z Bogiem.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez uel dnia Nie 16:05, 19 Lut 2023, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
exe
Dux Ducis unum inter multi
Dux Ducis unum inter multi



Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 13510
Przeczytał: 5 tematów

Pomógł: 378 razy
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 16:13, 19 Lut 2023    Temat postu:

uel napisał:
Jaśmina napisał:
Człowiek już nie skupia się na miłości tylko wyłapywaniu błędów Rolling Eyes


Miłóść filmowa i serialowa to fikcja a Ewangelia nie. Skoro w serialu jest przedstawiony Bóg to mamy także do czynienia z teologią. Serial nie jest źródłem miłości. W najwyższych kategoriach miłości może patrzeć tylko Bóg bo sam jest źródłem miłości. A dzieła rąk ludzkich będą narażone na błędy, patrzenie na dzieła rąk ludzkich jak na boskie i bezbłędne nie ma również swej racji bytu bo na tym budowana jes pycha i wieża babel. Właściwą postawą wobec serialu jest dystans żeby nie utożsamić "doskonałego" w ludzkiej ocenie serialu z Bogiem.
Tutaj nikt nie patrzy na serialowego Jezusa w Jego istocie rzeczy, lecz jak właśnie na serialowego Jezusa. Teologia jest kontemplacją, ostatnim z "poziomów" wspinaczki intelektu i serca, oglądając zaś film, nie kontemplujemy Boga. Tak więc w ten właśnie sposób zachowujemy dystans, o którym mówisz i nic, co tu zarzucasz, nie następuje.

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez exe dnia Nie 16:13, 19 Lut 2023, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Prostaczek
Princeps prior
Princeps prior



Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 1675
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 40 razy
Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Przedbórz
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 16:31, 20 Lut 2023    Temat postu:

Należy zwrócić uwagę na to kto jest twórcą tego serialu. Ponieważ nie ma się co łudzić, że protestant który błądzi, mimo wszystko pokaże prawidłowy obraz. Wydaje mi się, że gdyby miał prawidłowy obraz nie byłby protestantem.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
exe
Dux Ducis unum inter multi
Dux Ducis unum inter multi



Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 13510
Przeczytał: 5 tematów

Pomógł: 378 razy
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 19:51, 20 Lut 2023    Temat postu:

W przypadku Jezusa Chrystusa, Boga-Człowieka, mamy do czynienia ze korelowanym współdziałaniem natur wedle odpowiedniej wagi, co nazywamy za Pseudo-Dionizym działaniem bogomocnym, teandrycznym. Jezus przyjął na siebie brud tego świata z własnej woli, aby potępić grzech również w ciele, natomiast on jako Człowiek, dotykał trędowatych, ale leczył jako Bóg. Nic więc zdrożnego w tym filmie nie ma, co by miało oddalić mnie od katolicyzmu, od Tradycji, od kontemplacji.
http://www.jhs.fora.pl/niebo,55/narodzenie-boga-czlowieka-mysli-ku-czci-dzieciatka-jezus,8439.html


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KATOLICKIE FORUM - Wirtualny klasztor PÓJDŹ ZA MNĄ ! Strona Główna -> Filmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 phpBB Group

Chronicles phpBB2 theme by Jakob Persson (http://www.eddingschronicles.com). Stone textures by Patty Herford.
Regulamin