Forum KATOLICKIE FORUM - Wirtualny klasztor PÓJDŹ ZA MNĄ ! Strona Główna KATOLICKIE FORUM - Wirtualny klasztor PÓJDŹ ZA MNĄ !
Forum mistyki Kościoła Katolickiego pw. św. Jana Pawła II : Pamiętaj pielgrzymie: "zawołasz, a Pan odpowie, wezwiesz pomocy, a On [rzeknie]: "OTO JESTEM!" (Iz 58,9).
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy     GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Świadkowie Jehowy - synowie Boży? - kwestia 144000 wybranych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KATOLICKIE FORUM - Wirtualny klasztor PÓJDŹ ZA MNĄ ! Strona Główna -> Masoneria i sekty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Semen Bedryszko
Fustuarium (BAN)
Fustuarium (BAN)Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 205
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/2

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 19:11, 14 Wrz 2016    Temat postu:

inquisitio

Cytat:

Cytat:
A jak ty to wyimaginowałeś że drugie owce to poganie?
Z kontekstu,Przyjacielu. 


Wskaż ten kontekst. Poza tym poganie ewentualnie mogliby być kandydatami na drugie owce, lub ewentualnie Pan Jezus mógłby powiedzieć że będzie miał drugie owce, a Pan Jezus mówi wyraźnie że ma drugie owce. W tym czasie w którym to Pan Jezus mówił o chrześcijanach pochodzenia pogańskiego jeszcze nie było mowy.

Cytat:
Krolestwa tego nie postrzegamy przez pryzmat krolestw ziemskich.

Ale takie rozumienie jest wynikiem waszej filozofii. Tz wy chcecie sobie tak to rozumieć i tak to przestawiacie. Ale czy tak to przedstawia Biblia. Proszę o wskazanie tej tezy w Biblii.


Cytat:
 "Jezus Chrystus, zstępując do piekieł, wyzwolił dusze sprawiedliwych, które oczekiwały swego Wyzwoliciela na łonie Abrahama" .

Brakuje w tym konsekwencji logiki. 1 jeśli ktoś zmarł jako sprawiedliwy to dlaczego trafił do piekła. Do piekła według KKrK trafiają tylko potępieni. I według tegoż KKrK z piekła nie ma wyjścia. Kto tak raz trafi pozostaje na zawsze bez możliwości powrotu. Miarkuję że wygłaszasz tu własne tezy nie KrK.Cytat:

Jezus nie zstąpił do piekieł, by wyzwolić potępionych , ani żeby zniszczyć piekło potępionych , ale by wyzwolić sprawiedliwych, którzy Go poprzedzili . 
Nawet umarłym głoszono Ewangelię..." (1 P 4, 6). Zstąpienie do piekieł jest całkowitym wypełnieniem ewangelicznego głoszenia zbawienia. Jest ostateczną fazą mesjańskiego posłania Jezusa, fazą skondensowaną w czasie, ale ogromnie szeroką w swym rzeczywistym znaczeniu rozciągnięcia odkupieńczego dzieła na wszystkich ludzi wszystkich czasów i wszystkich miejsc, aby wszyscy ci, którzy są zbawieni, stali się uczestnikami Odkupienia. 


Ale w tych słowach z 1P 4:6 nie chodzi o umarłych literalnie. W tych słowach żywi to ludzie wiary [Żydzi] którzy mieli wiarę i żyli duchowo przestrzegając prawa Bożego. Im Jezus głowił ewangelię. Umarli to również Żydzi którzy byli grzesznikami martwi pod względem duchowym. Paweł w Efe 2:1 pisze;

2 Ponadto [Bóg ożywił] was, chociaż byliście martwi w waszych wykroczeniach i grzechach


Pan Jezus tak właśnie rozumiał umarłych gdy powiedział;


Mat 8:22 Jezus rzekł do niego: „Stale chodź za mną, a niech umarli grzebią swych umarłych”.

Nie chodzi tu o to by trupy powstały i grzebały umarłych tylko by grzesznicy [umarli] grzebali umarłychCytat:
Chrystus zstąpił więc do otchłani śmierci , aby umarli usłyszeli "głos Syna Bożego, i ci, którzy usłyszą", żyli (J 5, 25).W tych słowach również Jezus mówi o grzesznikach [umarłych duchowo] którzy usłyszą ewangelię i dzięki temu będą żyli.Cytat:
KrK naucza ze : 
Wszechświat widzialny jest również przeznaczony do przemienienia, "by... przywrócony do pierwotnego stanu, służył już bez żadnej przeszkody sprawiedliwym", uczestnicząc w ich chwale w Jezusie Chrystusie Zmartwychwstałym . 
Na końcu świata Królestwo Boże osiągnie swoją pełnię. Po sądzie powszechnym sprawiedliwi, uwielbieni w ciele i duszy, będą królować na zawsze z Chrystusem, a sam wszechświat będzie odnowiony 
Wtedy Kościół "osiągnie pełnię... w chwale niebieskiej, gdy nadejdzie czas odnowienia wszystkiego i kiedy wraz z rodzajem ludzkim również świat cały, głęboko związany z człowiekiem i przez niego zdążający do swego celu, w sposób doskonały odnowi się w Chrystusie" 

Jeśli Krk tak naucza to jest to nauka Krk. Jeśli ty w to wierzysz trzeba to uszanować, ale jest to duża nadinterpretacja Biblii.

Cytat:
Pismo święte nazywa to tajemnicze odnowienie,

Pismo święte tak to nazywa? A gdzie?

Cytat:
Cytat:
Jak zauważyłem wyżej ci co zmarli przed Chrystusem nie mają szans na zanurzenie się w zmartwychwstaniu Chrystusa zwarzywszy na twoje stanowcze stwierdzenie że to j e d y n a droga do pojednania się z Bogiem i dostąpienia życia wiecznego. 

Mają.Pisale o tym powyzej poruszajac sprawe zstapienia Pana do szeolu. 

Noto przeczysz sam sobie. Najpierw stwierdziłeś że jedyna drogo do pojednania się z Bogiem to zanurzenie się w zmartwychwstaniu Chrystusa, teraz twierdzisz że jest jeszcze inna droga wskazując na Jezusa w szeolu[ na marginesie. Jezus nie stępił do szeolu tylko do
1. αδου co się tłumaczy na Hades [greka] lub piekło [łacina] grub [po Polsku]
. To albo jest jedyna droga, albo jest ich wiele. Stajesz się przez takie nieścisłości mało wiarogodny.
W Katolickim przekładzie Wujka jest to poprawnie przetłumaczoneBiblia Wujka
2:31 Przeglądając powiedział o zmartwychwstaniu Chrystusowem: iż ani zostawion jest w piekle: ani ciało jego ujrzało zepsowania.


A w przekładzie Brzeskim jeszcze dokładniej
Biblia Brzeska
2:31 Tedy przepatrując, powiedał o zmartwychwstaniu Krystusowym, iż nie został w grobie trup jego, ani ciało jego poczuło zepsowania.
Zatem Pan Jezus owszem gdy zmarł był w piekle to znaczy był martwy w grobie, a nie w jakiejś mistycznej krainie umarłych
----------------------------------------------------------

Cytat:
A dlaczego nalezy odrzucic rozumienie doslowne Naos ? 


Już pisałem że w Biblii to jest w nauczaniu apostołów i Jezusa słowem Naos określali oni cała świątynię nie tylko jej najświętszą część. Zatem należy przypuszczać że i w objawieniu również użyto tego słowa ogólnie nie stricte.
Cytat:
Jskby nie patrzec ,nie wchodzisz poza zaslone zeby byc blisko Boga. Nowe Przymierze to wejscie z Jezusem do Swietego Swietych . 
Nowe Prxymierzr nie ma Zaslon dka wiernych. 
Niedaleko jestes od tego zeby wejsc bracie. Problem polega na tym że ja się do miejsca najświętszego nie wybieram i to nie dlatego że u ŚJ jest takie nauczanie tylko dlatego że nie chcę. Nikt nie zamyka przede mną takiej możliwości, jak każdy ŚJ mogę się starać i wysilać w tym kierunku by zaskarbić sobie u Boga takie uznanie i z jego łaski zyskać powołanie do nieba. Ale ja się tam nie widzę, nie pociąga mnie taka perspektywa. Za to pociąga mnie wizja życia na ziemi, a wierzę że życie na ziemi to zaledwie początek biorąc pod uwagę ogrom wszechświata. Wierzę że życie jakie znamy rozprzestrzeni się po całym wszechświecie to znaczy że Królestwo Boże w dalekiej przyszłości będzie panować na cały wszechświecie. I w takim budowani Królestwa Bożego w tym wszechświecie chciałbym brać udział
Cytat:
Na zadnym. Dzieki krwi Pana mam dostep do Boga,do Swietego Swietych. 


o! wysoko mierzysz;)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Semen Bedryszko
Fustuarium (BAN)
Fustuarium (BAN)Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 205
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/2

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 20:06, 14 Wrz 2016    Temat postu:

Dark napisał
Cytat:
Semen, no, a jak do Twojego wywodu pasują ELiasz i Henoch?
Żyli przed Jezusem i zostali zabrani do nieba.


O! a gdzie to pisze e Eliasz i Henoch zostali zabrani do nieba?
Cytat:
Jak wyjaśnisz Mojżesza widzianego przez apostołów w towarzystwie Jezusa? 


To była wizja. W dalszych słowach Pan Jezus wyraźnie o tym powiedział apostołom

Mat 17:9 A gdy zstępowali z góry, Jezus nakazał im, mówiąc: „Nikomu nie opowiadajcie tej wizji, dopóki Syn Człowieczy nie zostanie wskrzeszony z martwych”.


Wizja to nie jest realne odzwierciedlenie rzeczywistości. Podobnie wizje Daniela czy wizja Jana z Objawienia. Opisane w nich np.. bestie są tylko wyobrażeniem nie opisem realnych stworzeń

Cytat:
Trzymajac się sztywno, tego, co piszesz wspomniane przypadki nie mogą mieć miejsca, a mają. 

Niestety nie mają:)
Cytat:
,,13 W wierze pomarli oni wszyscy, nie osiągnąwszy tego, co im przyrzeczono, lecz patrzyli na to z daleka i pozdrawiali, uznawszy siebie za gości i pielgrzymów na tej ziemi. 14 Ci bowiem, co tak mówią, okazują, że szukają ojczyzny. 15 Gdyby zaś tę wspominali, z której wyszli, znaleźliby sposobność powrotu do niej. 16 Teraz zaś do lepszej dążą, to jest do niebieskiej.'' [Hbr] 


kolego zdanie "na tej ziemi" odnosi się do ziemi obiecanej. Taki jest kontekst tych słów Pawła. Wszystkie osoby wymienione przez Pawła to są ludzie z czasu przed wkroczeniem do ziemi obiecanej. Zatem utożsamianie tego zwrotu "na tej ziemi" z ziemią jako globem jest mocno niekompetentne.
Cytat:
Ludzie ST są okreśłeni pielgrzymami i gośćmi na ziemi.

na tej ziemi. Paweł był Żydem i znajdował się na terenie Palestyny, i pisał konkretnie do Hebrajczyków czyli Żydów używając obiegowych określeń funkcjonujących w terminologii tej grupy narodowościowej.

Cytat:
JEst tu wskazanie, że nie zmierzają do powrotu na ziemię,

tam Paweł nie pisze tak jak ty to przedstawiasz to znaczy że oni nie zmierzali do powrotu na ziemie, tylko że nie zamierzali powrócić w kontekście do Egiptu z której to ziemi [Egipskiej] wyszli.

Cytat:
a dążą do lepszej ojczyzny - niebieskiej. 


No i tu się zgadza choć nie tak jak ty to sobie wyobrażasz. Faktycznie ci ludzie wiary dążą do lepszej ojczyzny to znaczy nie do Izraela w Palestynie tylko do królestwa Bożego którego nasza planeta ziemia jest dziedzińcem czyli integralną częścią tegoż Królestwa.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dark
Princeps posterior
Princeps posteriorDołączył: 15 Mar 2015
Posty: 706
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 49 razy
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 18:50, 15 Wrz 2016    Temat postu:

Semen Bedryszko napisał:
Dark napisał
Cytat:
Semen, no, a jak do Twojego wywodu pasują ELiasz i Henoch?
Żyli przed Jezusem i zostali zabrani do nieba.


O! a gdzie to pisze e Eliasz i Henoch zostali zabrani do nieba?
Cytat:
Jak wyjaśnisz Mojżesza widzianego przez apostołów w towarzystwie Jezusa? 


To była wizja. W dalszych słowach Pan Jezus wyraźnie o tym powiedział apostołom

Mat 17:9 A gdy zstępowali z góry, Jezus nakazał im, mówiąc: „Nikomu nie opowiadajcie tej wizji, dopóki Syn Człowieczy nie zostanie wskrzeszony z martwych”.


Wizja to nie jest realne odzwierciedlenie rzeczywistości. Podobnie wizje Daniela czy wizja Jana z Objawienia. Opisane w nich np.. bestie są tylko wyobrażeniem nie opisem realnych stworzeń

Cytat:
Trzymajac się sztywno, tego, co piszesz wspomniane przypadki nie mogą mieć miejsca, a mają. 

Niestety nie mają:)
Cytat:
,,13 W wierze pomarli oni wszyscy, nie osiągnąwszy tego, co im przyrzeczono, lecz patrzyli na to z daleka i pozdrawiali, uznawszy siebie za gości i pielgrzymów na tej ziemi. 14 Ci bowiem, co tak mówią, okazują, że szukają ojczyzny. 15 Gdyby zaś tę wspominali, z której wyszli, znaleźliby sposobność powrotu do niej. 16 Teraz zaś do lepszej dążą, to jest do niebieskiej.'' [Hbr] 


kolego zdanie "na tej ziemi" odnosi się do ziemi obiecanej. Taki jest kontekst tych słów Pawła. Wszystkie osoby wymienione przez Pawła to są ludzie z czasu przed wkroczeniem do ziemi obiecanej. Zatem utożsamianie tego zwrotu "na tej ziemi" z ziemią jako globem jest mocno niekompetentne.
Cytat:
Ludzie ST są okreśłeni pielgrzymami i gośćmi na ziemi.

na tej ziemi. Paweł był Żydem i znajdował się na terenie Palestyny, i pisał konkretnie do Hebrajczyków czyli Żydów używając obiegowych określeń funkcjonujących w terminologii tej grupy narodowościowej.

Cytat:
JEst tu wskazanie, że nie zmierzają do powrotu na ziemię,

tam Paweł nie pisze tak jak ty to przedstawiasz to znaczy że oni nie zmierzali do powrotu na ziemie, tylko że nie zamierzali powrócić w kontekście do Egiptu z której to ziemi [Egipskiej] wyszli.

Cytat:
a dążą do lepszej ojczyzny - niebieskiej. 


No i tu się zgadza choć nie tak jak ty to sobie wyobrażasz. Faktycznie ci ludzie wiary dążą do lepszej ojczyzny to znaczy nie do Izraela w Palestynie tylko do królestwa Bożego którego nasza planeta ziemia jest dziedzińcem czyli integralną częścią tegoż Królestwa.


Pytasz, gdzie napisano, że Eliasz i HEnoch trafili do nieba?
A no tutaj:

11 Podczas gdy oni szli i rozmawiali, oto [zjawił się] wóz ognisty wraz z rumakami ognistymi i rozdzielił obydwóch: a Eliasz wśród wichru wstąpił do niebios.[2Kr2]

Masz nieco inna biblię.

Co do Mojżesza , nie wiem, gdzie wyczytałeś , że to była wizja.

,,4 I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem. 5 Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». 6 Nie wiedział bowiem, co należy mówić, tak byli przestraszeni. '' [Mk]

4 Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». [Mt]

Zauważ też , że JEzus był z apostołami, ukazują się Eliasz i Mojżesz i rozmawiają z Jezusem. Jezus nie był wizją, był z nimi.

Czy uważasz, że apostołowie mieli tą samą wizję równocześnie? Czy uważasz, że chcieli by stawiać namioty , gdyby to była wizja? to by było nie logiczne. Kolejna sprawa, dziwnie by wyglądało gdyby apostołom pomieszał się rzeczywisty Jezus z Eliaszem i Mojżeszem z wizji i chcieli stawiać namioty wszystkim z wizji i nie z wizji.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Semen Bedryszko
Fustuarium (BAN)
Fustuarium (BAN)Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 205
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/2

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 14:33, 18 Wrz 2016    Temat postu:

Dark napisał

Cytat:
Pytasz, gdzie napisano, że Eliasz i HEnoch trafili do nieba? 
A no tutaj: 

11 Podczas gdy oni szli i rozmawiali, oto [zjawił się] wóz ognisty wraz z rumakami ognistymi i rozdzielił obydwóch: a Eliasz wśród wichru wstąpił do niebios.[2Kr2] 
Masz nieco inna biblię. 


1:) Biblia jest tylko jedna. Za to są różne jej tłumaczenia. Różnica zatem jest w tłumaczeniu. Ja po prostu mam lepsze tłumaczenie a ty gorsze;)
2. Skoro jak twierdzisz w 1Królów 2:11 jest opis tego że Eliasz został zabrany do nieba - przy czym niebo tu rozumiemy jako miejsce przebywania wraz z Bogiem- to dlaczego w dalszych fragmentach Biblii które przedstawiają kolejne lata historii Izraela i Judy Eliasz nadal się pojawia jako prorok;

Biblia Tysiąclecia II
21:12 Przyszło potem do niego pismo od proroka Eliasza tej treści: Tak mówi Jahwe, Bóg twego praojca Dawida: Ponieważ nie postępowałeś drogami swego ojca Jozafata ani drogami Asy, króla judzkiego,


Czyżby Eliasz kursował sobie tam i z powrotem? Nieco światła na tą sprawę rzucają słowa z 2Królów 2rozdział

15 Kiedy synowie proroccy, którzy byli w Jerychu, ujrzeli go w pewnej odległości, zaczęli mówić: „Duch Eliasza spoczął na Elizeuszu”. Wyszli mu więc na spotkanie i pokłonili mu się do ziemi. 16 I odezwali się do niego: „Oto pośród twoich sług jest pięćdziesięciu mężów, ludzi dzielnych. Niechby poszli i poszukali twego pana. Może duch Jehowy go uniósł, a potem rzucił na jedną z gór albo w jedną z dolin”. Lecz on rzekł: „Nie posyłajcie ich”. 17 A ci dalej na niego nalegali, aż poczuł się zakłopotany i powiedział: „Poślijcie”. Posłali więc pięćdziesięciu mężów; i ci szukali przez trzy dni, lecz go nie znaleźli. 18 Kiedy do niego wrócili, mieszkał w Jerychu. Wówczas im rzekł: „Czyż wam nie mówiłem: ‚Nie idźcie’?”


Z tych słów jasno wynika że ci prorocy byli świadomi tego że Bóg owszem zabrał Eliasza ale w sensie przeniesienia go gdzie indziej. A że zostało to ujęte słowami iż Eliasz został zabrany "do niebios" albo "ku niebiosom" to słownictwo używane w tamtych czasach. Dziś byśmy powiedzieli podobnie że Eliasz leciał "po niebie"

Cytat:
Co do Mojżesza , nie wiem, gdzie wyczytałeś , że to była wizja. 

,,4 I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem. 5 Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». 6 Nie wiedział bowiem, co należy mówić, tak byli przestraszeni. '' [Mk] 

4 Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». [Mt] 


? Jakiś dziwny jesteś. Przeczytaj dalej do wersetu 9. Przytoczyłem ci werset 9 w którym Jezus mówi do uczniów żeby nikomu nie mówili o tej -Wizji-

[link widoczny dla zalogowanych]


Cytat:
Zauważ też , że JEzus był z apostołami, ukazują się Eliasz i Mojżesz i rozmawiają z Jezusem. Jezus nie był wizją, był z nimi. 

Co nie zmienia faktu że w wersecie 9 Pan Jezus wyjaśnia że to była wizja.
Cytat:
Czy uważasz, że apostołowie mieli tą samą wizję równocześnie? Czy uważasz, że chcieli by stawiać namioty , gdyby to była wizja? to by było nie logiczne.

Przykład Piotra pokazuje że ludzie nie byli w stanie odróżnić wizji od rzeczywistości.
Dzieje ap. 12:6 Kiedy Herod już miał go wyprowadzić, owej nocy Piotr spał między dwoma żołnierzami, związany dwoma łańcuchami, a strażnicy przed drzwiami strzegli więzienia. 7 A oto w pobliżu stanął anioł Jehowy i w celi więziennej zajaśniało światło. Uderzywszy Piotra w bok, zbudził go, mówiąc: „Wstań szybko!” I łańcuchy opadły z jego rąk. 8 Anioł rzekł do niego: „Przepasz się i zawiąż swe sandały”. Uczynił tak. W końcu rzekł do niego: „Włóż swą szatę wierzchnią i podążaj za mną”. 9 I on wyszedł, i podążał za nim, lecz nie wiedział, że to, co się działo za sprawą anioła, było rzeczywistością. Przypuszczał raczej, że ma wizję.

Cytat:
Kolejna sprawa, dziwnie by wyglądało gdyby apostołom pomieszał się rzeczywisty Jezus z Eliaszem i Mojżeszem z wizji i chcieli stawiać namioty wszystkim z wizji i nie z wizji. 

Kolego. Próbujesz obalić prawdę która jest w Biblii. A to znaczy że Walczysz z Bogiem.
[/quote]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dark
Princeps posterior
Princeps posteriorDołączył: 15 Mar 2015
Posty: 706
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 49 razy
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 18:01, 18 Wrz 2016    Temat postu:

Semen Bedryszko napisał:
Dark napisał

Cytat:
Pytasz, gdzie napisano, że Eliasz i HEnoch trafili do nieba? 
A no tutaj: 

11 Podczas gdy oni szli i rozmawiali, oto [zjawił się] wóz ognisty wraz z rumakami ognistymi i rozdzielił obydwóch: a Eliasz wśród wichru wstąpił do niebios.[2Kr2] 
Masz nieco inna biblię. 


1:) Biblia jest tylko jedna. Za to są różne jej tłumaczenia. Różnica zatem jest w tłumaczeniu. Ja po prostu mam lepsze tłumaczenie a ty gorsze;)
2. Skoro jak twierdzisz w 1Królów 2:11 jest opis tego że Eliasz został zabrany do nieba - przy czym niebo tu rozumiemy jako miejsce przebywania wraz z Bogiem- to dlaczego w dalszych fragmentach Biblii które przedstawiają kolejne lata historii Izraela i Judy Eliasz nadal się pojawia jako prorok;

Biblia Tysiąclecia II
21:12 Przyszło potem do niego pismo od proroka Eliasza tej treści: Tak mówi Jahwe, Bóg twego praojca Dawida: Ponieważ nie postępowałeś drogami swego ojca Jozafata ani drogami Asy, króla judzkiego,


Czyżby Eliasz kursował sobie tam i z powrotem? Nieco światła na tą sprawę rzucają słowa z 2Królów 2rozdział

15 Kiedy synowie proroccy, którzy byli w Jerychu, ujrzeli go w pewnej odległości, zaczęli mówić: „Duch Eliasza spoczął na Elizeuszu”. Wyszli mu więc na spotkanie i pokłonili mu się do ziemi. 16 I odezwali się do niego: „Oto pośród twoich sług jest pięćdziesięciu mężów, ludzi dzielnych. Niechby poszli i poszukali twego pana. Może duch Jehowy go uniósł, a potem rzucił na jedną z gór albo w jedną z dolin”. Lecz on rzekł: „Nie posyłajcie ich”. 17 A ci dalej na niego nalegali, aż poczuł się zakłopotany i powiedział: „Poślijcie”. Posłali więc pięćdziesięciu mężów; i ci szukali przez trzy dni, lecz go nie znaleźli. 18 Kiedy do niego wrócili, mieszkał w Jerychu. Wówczas im rzekł: „Czyż wam nie mówiłem: ‚Nie idźcie’?”


Z tych słów jasno wynika że ci prorocy byli świadomi tego że Bóg owszem zabrał Eliasza ale w sensie przeniesienia go gdzie indziej. A że zostało to ujęte słowami iż Eliasz został zabrany "do niebios" albo "ku niebiosom" to słownictwo używane w tamtych czasach. Dziś byśmy powiedzieli podobnie że Eliasz leciał "po niebie"

Cytat:
Co do Mojżesza , nie wiem, gdzie wyczytałeś , że to była wizja. 

,,4 I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem. 5 Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». 6 Nie wiedział bowiem, co należy mówić, tak byli przestraszeni. '' [Mk] 

4 Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». [Mt] 


? Jakiś dziwny jesteś. Przeczytaj dalej do wersetu 9. Przytoczyłem ci werset 9 w którym Jezus mówi do uczniów żeby nikomu nie mówili o tej -Wizji-

[link widoczny dla zalogowanych]


Cytat:
Zauważ też , że JEzus był z apostołami, ukazują się Eliasz i Mojżesz i rozmawiają z Jezusem. Jezus nie był wizją, był z nimi. 

Co nie zmienia faktu że w wersecie 9 Pan Jezus wyjaśnia że to była wizja.
Cytat:
Czy uważasz, że apostołowie mieli tą samą wizję równocześnie? Czy uważasz, że chcieli by stawiać namioty , gdyby to była wizja? to by było nie logiczne.

Przykład Piotra pokazuje że ludzie nie byli w stanie odróżnić wizji od rzeczywistości.
Dzieje ap. 12:6 Kiedy Herod już miał go wyprowadzić, owej nocy Piotr spał między dwoma żołnierzami, związany dwoma łańcuchami, a strażnicy przed drzwiami strzegli więzienia. 7 A oto w pobliżu stanął anioł Jehowy i w celi więziennej zajaśniało światło. Uderzywszy Piotra w bok, zbudził go, mówiąc: „Wstań szybko!” I łańcuchy opadły z jego rąk. 8 Anioł rzekł do niego: „Przepasz się i zawiąż swe sandały”. Uczynił tak. W końcu rzekł do niego: „Włóż swą szatę wierzchnią i podążaj za mną”. 9 I on wyszedł, i podążał za nim, lecz nie wiedział, że to, co się działo za sprawą anioła, było rzeczywistością. Przypuszczał raczej, że ma wizję.

Cytat:
Kolejna sprawa, dziwnie by wyglądało gdyby apostołom pomieszał się rzeczywisty Jezus z Eliaszem i Mojżeszem z wizji i chcieli stawiać namioty wszystkim z wizji i nie z wizji. 

Kolego. Próbujesz obalić prawdę która jest w Biblii. A to znaczy że Walczysz z Bogiem.
[/quote]

Mówisz, że źle interpretuję niebo.Piszesz, że ELiasz został zbrany do miejsca gdzie jest Bóg. No, a tym miejscem nie jest niebo???? Przecież jest to niebo. Jeśli nie niebo, to co??
Nie rozumiem logiki Twojej wypowiedzi. Sugerujesz , że po prostu został przetransportowany droga powietrzną z punktu A do punktu B (coś jak samolot), ale na pewno nie do nieba. To już Twoja interpretacja.
Co do pojawiania się Eliasza w dalszej części biblii, no pojawia się nawet w NT.

W BT nie ma mowy o wizji, a o widzeniu. [Mt]
W Mk masz napisane, że gdy się zraz po tym jak sie rozejrzeli , nikogo już przy sobie nie widzieli, tylko Jezusa. To jasno sugeruje, że nie była , to wizja.

Zobacz, nawet PNŚ nie nazywa widzenia Eliasza i Mojżesza wizją:

,,4 Ponadto ukazali się im Eliasz z Mojżeszem i rozmawiali z Jezusem.
(...)
+ 8 Nagle jednak rozejrzeli się i już nie widzieli koło siebie nikogo oprócz samego Jezusa.+
(...)
9 Gdy schodzili z góry, kategorycznie im nakazał, żeby nikomu nie opowiadali,+ co widzieli, dopóki Syn Człowieczy nie powstanie z martwych.+ 10 '' [Mk]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez dark dnia Nie 18:15, 18 Wrz 2016, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Semen Bedryszko
Fustuarium (BAN)
Fustuarium (BAN)Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 205
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/2

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 19:15, 18 Wrz 2016    Temat postu:

Dark napisał
Cytat:
Mówisz, że źle interpretuję niebo.Piszesz, że ELiasz został zbrany do miejsca gdzie jest Bóg.

Ja tak piszę? Może przeczytaj jeszcze raz to co napisałem, tak bez emocji.
Cytat:
Nie rozumiem logiki Twojej wypowiedzi. Sugerujesz , że po prostu został przetransportowany droga powietrzną z punktu A do punktu B (coś jak samolot), ale na pewno nie do nieba. To już Twoja interpretacja. 


Dokładnie tak. To moja [ nasza ŚJ] interpretacja lecz poparta mocnymi podstawami z Biblii które przytoczyłem. Natomiast twój argument to również interpretacja lecz poparta tylko autorytetem własnego słowa. Z całym szacunkiem do twojego słowa i twojej osoby nie ma ono większej mocy przekonywania.
Cytat:
Co do pojawiania się Eliasza w dalszej części biblii, no pojawia się nawet w NT. 

Nie odwracaj kota za ogon. Owszem w NT wspomina się Eliasza jako pierwowzór i synonim, ale nie pojawia się on stricte. Natomiast w 2 Kronik przedstawia się go jako realną osobę. Zatem jego zabranie do niebios jest niczym innym jak właśnie przeniesieniem z punktu A do punktu B coś jak samolotem
Cytat:

W BT nie ma mowy o wizji, a o widzeniu. [Mt] 
W Mk masz napisane, że gdy się zraz po tym jak sie rozejrzeli , nikogo już przy sobie nie widzieli, tylko Jezusa. To jasno sugeruje, że nie była , to wizja. 

W tekście oryginalnym który co wkleiłem jest dosłowne tłumaczenie słowa . οραμα jako widzienie w sensie wizji Więc ja nie rozumie na jakiej podstawie upierasz się że to nie była wizja?

[link widoczny dla zalogowanych]


Cytat:
Zobacz, nawet PNŚ nie nazywa widzenia Eliasza i Mojżesza wizją: 

,,4 Ponadto ukazali się im Eliasz z Mojżeszem i rozmawiali z Jezusem. 
(...) 
+ 8 Nagle jednak rozejrzeli się i już nie widzieli koło siebie nikogo oprócz samego Jezusa.+ 
(...) 
9 Gdy schodzili z góry, kategorycznie im nakazał, żeby nikomu nie opowiadali,+ co widzieli, dopóki Syn Człowieczy nie powstanie z martwych.+ 10 '' [Mk] 

To masz jakiś trefny PNŚ. Proponuję zacytować go z oficjalnej strony JW.org ułatwię ci to:)
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dark
Princeps posterior
Princeps posteriorDołączył: 15 Mar 2015
Posty: 706
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 49 razy
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 20:40, 18 Wrz 2016    Temat postu:

Semen Bedryszko napisał:
Dark napisał
Cytat:
Mówisz, że źle interpretuję niebo.Piszesz, że ELiasz został zbrany do miejsca gdzie jest Bóg.

Ja tak piszę? Może przeczytaj jeszcze raz to co napisałem, tak bez emocji.
Cytat:
Nie rozumiem logiki Twojej wypowiedzi. Sugerujesz , że po prostu został przetransportowany droga powietrzną z punktu A do punktu B (coś jak samolot), ale na pewno nie do nieba. To już Twoja interpretacja. 


Dokładnie tak. To moja [ nasza ŚJ] interpretacja lecz poparta mocnymi podstawami z Biblii które przytoczyłem. Natomiast twój argument to również interpretacja lecz poparta tylko autorytetem własnego słowa. Z całym szacunkiem do twojego słowa i twojej osoby nie ma ono większej mocy przekonywania.
Cytat:
Co do pojawiania się Eliasza w dalszej części biblii, no pojawia się nawet w NT. 

Nie odwracaj kota za ogon. Owszem w NT wspomina się Eliasza jako pierwowzór i synonim, ale nie pojawia się on stricte. Natomiast w 2 Kronik przedstawia się go jako realną osobę. Zatem jego zabranie do niebios jest niczym innym jak właśnie przeniesieniem z punktu A do punktu B coś jak samolotem
Cytat:

W BT nie ma mowy o wizji, a o widzeniu. [Mt] 
W Mk masz napisane, że gdy się zraz po tym jak sie rozejrzeli , nikogo już przy sobie nie widzieli, tylko Jezusa. To jasno sugeruje, że nie była , to wizja. 

W tekście oryginalnym który co wkleiłem jest dosłowne tłumaczenie słowa . οραμα jako widzienie w sensie wizji Więc ja nie rozumie na jakiej podstawie upierasz się że to nie była wizja?

[link widoczny dla zalogowanych]


Cytat:
Zobacz, nawet PNŚ nie nazywa widzenia Eliasza i Mojżesza wizją: 

,,4 Ponadto ukazali się im Eliasz z Mojżeszem i rozmawiali z Jezusem. 
(...) 
+ 8 Nagle jednak rozejrzeli się i już nie widzieli koło siebie nikogo oprócz samego Jezusa.+ 
(...) 
9 Gdy schodzili z góry, kategorycznie im nakazał, żeby nikomu nie opowiadali,+ co widzieli, dopóki Syn Człowieczy nie powstanie z martwych.+ 10 '' [Mk] 

To masz jakiś trefny PNŚ. Proponuję zacytować go z oficjalnej strony JW.org ułatwię ci to:)
[link widoczny dla zalogowanych]PNŚ brałęm stąd. Wygląda na Waszą stronę.
Są różne PNŚ????

[link widoczny dla zalogowanych]

Cytujesz MT, a ja proponuję Ci MArka. Z tej samej strony jak widać. No i jak, chyba nie jest to trefny PNŚ????????

Emocji i cytatu Twojej wypowiedzi nie było, tylko wniosek z niej wypływający
:)


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez dark dnia Nie 20:43, 18 Wrz 2016, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Semen Bedryszko
Fustuarium (BAN)
Fustuarium (BAN)Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 205
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/2

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 0:50, 23 Wrz 2016    Temat postu:

dark napisał:

PNŚ brałęm stąd. Wygląda na Waszą stronę.
Są różne PNŚ????

[link widoczny dla zalogowanych]

Cytujesz MT, a ja proponuję Ci MArka. Z tej samej strony jak widać. No i jak, chyba nie jest to trefny PNŚ????????

Emocji i cytatu Twojej wypowiedzi nie było, tylko wniosek z niej wypływający
:)


zatem skup się na Mateusza 17: 9. w tej ewangelii Jezus wyraźnie mówi o wizji


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dark
Princeps posterior
Princeps posteriorDołączył: 15 Mar 2015
Posty: 706
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 49 razy
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 18:52, 24 Wrz 2016    Temat postu:

Semen Bedryszko napisał:
dark napisał:

PNŚ brałęm stąd. Wygląda na Waszą stronę.
Są różne PNŚ????

[link widoczny dla zalogowanych]

Cytujesz MT, a ja proponuję Ci MArka. Z tej samej strony jak widać. No i jak, chyba nie jest to trefny PNŚ????????

Emocji i cytatu Twojej wypowiedzi nie było, tylko wniosek z niej wypływający
:)


zatem skup się na Mateusza 17: 9. w tej ewangelii Jezus wyraźnie mówi o wizji


DlAczego?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Semen Bedryszko
Fustuarium (BAN)
Fustuarium (BAN)Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 205
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/2

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 11:07, 25 Wrz 2016    Temat postu:

dark napisał:
Semen Bedryszko napisał:
dark napisał:

PNŚ brałęm stąd. Wygląda na Waszą stronę.
Są różne PNŚ????

[link widoczny dla zalogowanych]

Cytujesz MT, a ja proponuję Ci MArka. Z tej samej strony jak widać. No i jak, chyba nie jest to trefny PNŚ????????

Emocji i cytatu Twojej wypowiedzi nie było, tylko wniosek z niej wypływający
:)


zatem skup się na Mateusza 17: 9. w tej ewangelii Jezus wyraźnie mówi o wizji


DlAczego?


? dlatego właśnie że w tym wersecie jest bardziej szczegółowy opis tego co mówił Pan Jezus. to znaczy że była to wizja


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KATOLICKIE FORUM - Wirtualny klasztor PÓJDŹ ZA MNĄ ! Strona Główna -> Masoneria i sekty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 phpBB Group

Chronicles phpBB2 theme by Jakob Persson (http://www.eddingschronicles.com). Stone textures by Patty Herford.
Regulamin